Jak i czym wyczyścić przezroczyste etui na telefon? Praktyczne porady

etui

Smartfon to w dzisiejszych czasach urządzenie, bez którego trudno ruszyć się z domu. Niezwykle ważne jest więc to, aby chronić go przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami, na jakie narażony jest praktycznie cały czas – szczególnie w czasie użytkowania. Obecnie smartfony posiadają oryginalne, kolorowe obudowy, dlatego użytkownicy często decydują się na zakup przezroczystego silikonowego lub plastikowego etui na telefon. Taki case łatwo założyć i zdjąć, a w dodatku dobrze leży w dłoni. Silikon oraz plastik nie są jednak pozbawione wad. Łatwo osiada na nich kurz bądź pył, w związku z czym konieczne jest ich regularne czyszczenie. Po długim czasie użytkowania przezroczyste etui może także zżółknąć. Sprawdź, jak i czym wyczyścić przezroczysty case.

Pozbywanie się codziennych zanieczyszczeń

Jeżeli zastanawiasz się, jak wyczyścić przezroczyste etui na telefon, to przede wszystkim musisz wiedzieć, że sposób należy dostosować do rodzaju zabrudzenia oraz materiału, z jakiego wykonano case. W sytuacji, kiedy chcesz pozbyć się codziennych zanieczyszczeń z plastikowego etui, przetrzyj je ściereczką zamoczoną w wodzie. Dodatkowo do cieczy możesz dodać odrobinę mydła lub alkoholu, aby brud łatwiej ustąpił. Jeżeli masz do usunięcia cięższe zabrudzenia, to włóż pokrowiec na 30-60 minut do ciepłej wody z rozpuszczonym mydłem, a po wyjęciu dokładnie wytrzyj case suchą ściereczką i odłóż do wyschnięcia.

Może się jednak zdarzyć, że zabrudzenia są na tyle trwałe, że wymienione wcześniej metody nie pomogą. Czym wyczyścić przezroczyste etui w takiej sytuacji? Można spróbować to zrobić za pomocą pasty z sody oczyszczonej – czyli sody zmieszanej z odrobiną wody. Tak sporządzoną mieszaninę należy nałożyć na pokrowiec i pozostawić na kilka godzin, a następnie zmyć oraz wysuszyć. Jeżeli natomiast jesteś posiadaczem etui z nadrukami, na którym znalazły się plamy z flamastra lub tuszu, to możesz usunąć je przy pomocy szmatki zamoczonej w alkoholu izopropylowym – dzięki temu nie uszkodzisz nadruków.

Innym sposobem na doczyszczenie zabrudzonego pokrowca jest użycie zmywacza do paznokci. Jednak należy zwrócić uwagę na to, aby był to produkt niezawierający acetonu. Jak to zrobić? Podobnie jak w przypadku poprzednich metod należy zamoczyć wacik w zmywaczu, a następnie przemywać powierzchnię do momentu, aż zabrudzenia lub odbarwienia znikną. Jeżeli jesteś posiadaczem przezroczystego etui wykonanego z silikonu, a nie z plastiku, to także możesz skorzystać z większości tych metod. W takiej sytuacji nie należy jednak używać zmywacza, ponieważ prawdopodobnie trwale uszkodzi tworzywo.

Sposoby na zżółknięte etui

Czasem bywa tak, że pokrowiec z biegiem czasu żółknie i zaczyna wyglądać nieestetycznie. Taka sytuacja spowodowana jest kilkoma czynnikami – przede wszystkim ciągłym kontaktem z dłońmi oraz zanieczyszczonymi powierzchniami. Case niestety zbiera wszystkie drobne zanieczyszczenia, które będą miały z nim kontakt i szybko ulega oddziaływaniu czynników atmosferycznych – duży wpływ na jego wygląd mają także promienie słoneczne oraz powietrze. Jak wyczyścić przezroczyste etui, kiedy stało się żółte? Wiele poradników mówi o tym, aby użyć delikatnego wybielacza, jednak może on uszkodzić Twój case – zwłaszcza jeśli jest wykonany z silikonu.

Jak wyczyścić zżółknięte przezroczyste etui, aby nie uszkodzić materiału, z którego zostało wykonane? Jednym z domowych sposobów jest wykonanie pasty z sody oczyszczonej i wody. Gęstą papkę nakłada się na powierzchnię, która ma zostać wyczyszczona, a następnie wystarczy zaczekać, aż soda zacznie działać. Należy jednak pamiętać o tym, aby spłukać mieszankę z etui, zanim zdąży wyschnąć.

To, co warto wiedzieć o przezroczystych etui na telefon to fakt, że nawet kiedy są regularnie czyszczone, nie uda się zachować ich pierwotnego wyglądu przez cały czas użytkowania. Jednym z najlepszych rozwiązań, jakie można zastosować w takiej sytuacji, jest po prostu zakup case’a w innym kolorze – np. zbliżonym do oryginalnego koloru obudowy, aby w przyszłości uniknąć tego problemu.

Back To Top