lubrykant

Lubrykant – lepsze nawilżenie w trakcie stosunku?

Kompleksowa dbałość o miejsca intymne obecnie nie należy do tematów tabu. Odpowiednie nawilżenie pochwy ma także kluczowe znaczenie podczas intymnych zbliżeń, w związku z czym warto zastanowić się nad stosowaniem coraz bardziej popularnych lubrykantów. Ich działanie nie tylko umili stosunek z partnerem, ale także ochroni przed podrażnieniami spowodowanymi często przez niedostateczne nawilżenie pochwy.

Lubrykant – co to takiego?

Lubrykanty stanowią ten rodzaj substancji, których podstawowym zadaniem jest nawilżenie zarówno pochwy, jak i okolic odbytu podczas odbywania stosunku seksualnego, a także innego rodzaju zbliżeń intymnych np. podczas seksu oralnego. Lubrykanty mogą być oczywiście stosowane w przypadku zmagania się z problemem suchości pochwy (czyli brakiem dostatecznego nawilżenia). Często ma to miejsce na skutek przyjmowania przez kobietę antykoncepcji hormonalnej, środków  na nerwicę i depresję, a także stosowanie nieodpowiednio dobranych preparatów do higieny intymnej. Suchość w pochwie może być także spowodowana zmęczeniem oraz stresem.

Lubrykant jednak coraz częściej stanowią element dodatkowy, potęgujący doznania obojga partnerów oraz umilający wspólnie spędzony czas. Dzięki niemu zbliżenie zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny będzie maksymalnie przyjemne, zwłaszcza w przypadku zastosowania produktów, których zadaniem jest także zwiększenie przyjemności oraz spotęgowanie doznań.

Lubrykant – jaki wybrać? Rodzaje lubrykantów

Podstawowym podziałem lubrykantów, który najczęściej determinuje decyzje zakupowe, jest baza wykorzystana do ich produkcji. Ma ona także wpływ na właściwości danego produktu. Najczęściej wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje lubrykantów i najpopularniejszym z nich są Lubrykanty na bazie wody.

Lubrykanty, których bazę stanowi woda, najwierniej oddają naturalne pH, jakie znajduje się w śluzie wydzielanym przez kobiety. Ważne jest także to, że to właśnie lubrykanty na bazie wody są najczęściej polecane przez specjalistów, zarówno ginekologów, jak i seksuologów. Ich stosowanie nie powoduje podrażnień oraz reakcji alergicznych. Dużą zaletą środków tego typu jest także to, że dość szybko się wchłaniają, dzięki czemu podczas stosunku nie odczuwa się uczucia dyskomfortu (jednak może być konieczne ponowne użycie preparatu).  Dobrej jakości lubrykanty na bazie wody można znaleźć na https://swiat-doznan.pl/aquaglide-for-love-150.

Na sklepowych półkach są też dostępne lubrykanty na bazie silikonu, które w odróżnieniu od środków na bazie wody, zwiększają poślizg oraz są dużo trwalsze (przez co nie ma konieczności używania ich kilkukrotnie podczas pieszczot czy stosunku). Mogą być one zarówno bezwonne, jak i charakteryzować się określonymi zapachami, a także smakami. Dużą zaletą lubrykantów silikonowych jest możliwość stosowania ich z prezerwatywami, bez obawy o ich pęknięcie. Korzystając z tego typu produktów, należy jednak liczyć się z tym, że sam lubrykant może być trudniejszy do usunięcia z rąk oraz okolic intymnych.

Trzecią grupą lubrykantów są produkty na bazie olejów, jednak obecnie odchodzi się od ich produkcji z uwagi na brak możliwości stosowania ich z prezerwatywami.

Lubrykanty dzielą się także ze względu na swoje działanie i oprócz podstawowej funkcji, jaką jest nawilżenie okolic intymnych, można wyróżnić także działanie powiększające, stymulujące oraz łagodzące. To, jaki lubrykant wybiorą partnerzy, zależy tylko i wyłącznie od ich preferencji oraz efektu, jaki chcą uzyskać.  

Lubrykant – jak stosować?

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z lubrykantami zastanawia się, jak działa lubrykant oraz jak go stosować, aby osiągnąć maksimum przyjemności? Jego działanie opiera się na nawilżeniu miejsc intymnych, w związku z czym po wyciśnięciu produktu na dłoń, można swobodnie rozprowadzić go zarówno po swoich, jak i partnera okolicach intymnych. Warto też, w celu ogrzania lubrykantu przez jakiś czas ogrzewać go najpierw w dłoniach.

Często z uwagi na suchość pochwy w pierwszych etapach igraszek miłosnych, dobrym sposobem może okazać się rozprowadzenie lubrykantu po okolicach intymnych partnerki, a następnie delikatne masowanie ich. Dzięki temu uzyska się zwiększone uczucie przyjemności, odprężenia oraz lepsze i bardziej intensywne doznania.

Podobne wpisy