HP laser mfp 135w – toner oryginalny czy zamiennik

HP Laser MFP  135w to wielofunkcyjne urządzenie laserowe, kompaktowe i kompleksowe, dostępne w przystępnej cenie, i niezawodne. Jak więc sprawić by eksploatacja tego urządzenia nie była bardzo droga?

Gdy przychodzi do wymiany tonera, na pewno często zastanawiasz się, czy wybrać toner oryginalny, czy tańszy zamiennik? Wszystko zależy od Twojej sytuacji, ilości i rodzaju dokumentów, które drukujesz i …. zasobności portfela!

Zalety oryginału

Za zakupem tonera oryginalnego przemawia gwarancja producenta, jego niewątpliwą wadą jest jednak cena, która znacznie przewyższa koszt zakupu zamiennika. Szczególnie gdy często używamy drukarki pojawia się pytanie, czy nie można zminimalizować kosztów wydruku? Czy zawsze jesteś skazany na zakup oryginalnego produktu, czy zamiast tego wybrać zamiennik?

Toner regenerowany

Alternatywą do  zakupu nowych tonerów jest uzupełnianie tonerów. Proces regeneracji polega na oczyszczeniu starego pojemnika i jego ponownym napełnieniu. Koszt jest znacznie niższy niż toner oryginalny czy nawet zakup zamiennika, co ma duże znaczenie, zwłaszcza jeśli dużo i często drukujesz. Regeneracja niesie jednak ze sobą duże ryzyko awarii tonera, wycieku i co za tym idzie zniszczeniem samego sprzętu. Mówiąc w skrócie, oddajesz swój sprzęt w ręce przypadkowej osoby, która nie bierze gwarancji za zabieg uzupełniania tonera, zalecana jest więc wysoka ostrożność. Na regenerację decydują się często ci, którzy produkują dużą ilość dokumentów, niestety za każdym razem narażają swój sprzęt, zwłaszcza gdy korzystają z usług niesprawdzonych zakładów usług. Czy warto narażać swoją drukarkę na awarie? Osoby zajmujące się regeneracją korzystają czasem z niezwykle prymitywnych technik uzupełniania tonerów i korzystają z niskiej jakości surowców do uzupełniania ich. Taki toner rozmazuje się, wycieka, brudzi głowicę drukarki. Efektem mogą być nie tylko nieestetyczne wydruki, ale też uszkodzenie sprzętu po dłuższym czasie wykorzystywania takich elementów eksploatacyjnych

HP Laser MFP 135w toner oryginalny czy jednak zamienniki? 

Zamienniki to tonery do zbliżonej jakości do oryginałów, często różnica jest niezauważalna, a cena jest znacznie niższa. Kupując przypadkowy zamiennik w Internecie, sporo ryzykujesz, ale jeśli zdecydujesz się na zakup sprawdzonego towaru ze sprawdzonych i polecanych źródeł, to masz pewność, że dostaniesz fabrycznie nowy toner lub zamiennik, który będzie Ci służył długo i który nie narazi Twojego sprzętu na awarie. Jeśli zdecydujesz się na zamiennik, jakość wydruku wciąż będzie wysoka, a Ty zaoszczędzisz. Sklep TuszMarkt oferuje ponadto darmową wysyłkę, co dodatkowo wpływa na koszt eksploatacji drukarki, zwłaszcza gdy kupujemy tonery często. Sklep ten cechują też atrakcyjne ceny i wysoka jakość obsługi klienta, potwierdzona licznymi opiniami. Jak wiadomo, zamiennik zamiennikowi nierówny, a dziś wiele firm produkuje alternatywne materiały eksploatacyjne. Nie wszystkie jednak cechuje wysoka jakość i niezawodność a część z zamienników bywa awaryjna czy nawet niedopasowana do drukarek. Rozlewający się tusz czy ułamane przy zakładaniu tonera elementy – by tego uniknąć, korzystaj z oferty sprawdzonych sklepów, które oferują gwarancję na sprzedawane produkty i oferuje zamienniki renomowanej jakości.

Co więc kupić do drukarki HP Laser MF 135w – zamiennik czy oryginał?

Jak już wiesz, do drukarki hp laser mfp 135w toner zamiennik kosztuje znacznie mniej, a nie ustępuje jakością oryginałowi, szczególnie gdy drukujesz same dokumenty, bez grafik i zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Zamiennik jest więc rozsądnym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli poszukujesz towaru dobrej jakości, sprawdzonego, w niższej cenie niż oryginalny toner. Różnica w kwocie, którą musisz wydać na tusz oryginalny, może nawet dochodzić do 60%. Wybierając zamiennik należy sprawdzić wnikliwie jego parametry takie jak wydajność, czyli ilość stron, które wydrukujemy przy jego użyciu 

Zamiennik czy oryginał? Decyzję podejmij sam, ale zawsze dbaj o swój sprzęt i korzystaj ze sprawdzonych sklepów.

Podobne wpisy