Jak wytrzymać w szpilkach całą noc? Skuteczne sposoby

Szpilki to atrybut kobiety, który znacznie wpływa na atrakcyjny wygląd. Wysokie buty wydłużają optycznie nogi. W połączeniu z sukienką perfekcyjnie pobudzają zmysły. Dlatego tak chętnie wybierane są przez kobiety, jako obuwie na imprezę. Zdarza się jednak, że po kilku godzinach przestają być zwyczajnie wygodne. Jak wytrzymać w szpilkach całą noc i nie martwić się o kondycję swoich nóg następnego dnia? Jakie szpilki wybrać? Zadbaj o nogi nie tylko w czasie imprezy!

Nowe, nie znaczy lepsze 

Pewnie nie raz chciałaś kupić nowe buty na wesele, czy inną uroczystość. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że wcale nie jest to dobry pomysł. Szpilki to buty dość wymagające. Szczególnie w przypadku, gdy na co dzień nosisz inny rodzaj obuwia. Najlepiej jest więc nabyć nowe buty z pewnym wyprzedzeniem. Tak, abyś miała okazję w nich pochodzić jeszcze przed tym najważniejszym dniem. Nogi muszą się do nich przyzwyczaić. Dzięki temu nie będziesz się zastanawiała jak wytrzymać w szpilkach. 

Amortyzacja kluczem do sukcesu

Jak wytrzymać w szpilkach na weselu pełnym tańca i alkoholu? Wystarczy zadbać o dobrą amortyzację obuwia. Brzmi zaskakująco? Buty muszą być wyłożone miękką wkładką, która zminimalizuje odczucie zmęczenia. Sztuczne tworzywo nie tylko spowoduje szybkie pocenie się nóg. Sprawia, że stopy są narażone na uciski. Wszystko to powoduje, że długie godziny spędzone w ruchu są praktycznie niemożliwe. Kupując buty, zwróć więc uwagę nie tylko na wygląd. Dobierz obuwie, które wykonane jest w sposób precyzyjny. Ewentualnie zainwestuj w dobrej jakości wkładki żelowe. 

Z deszczu pod rynnę

Zazwyczaj nosisz niskie, sportowe obuwie? W żadnym wypadku nie kupuj wysokich, cienkich szpilek na imprezę! Będzie to najgorszy wybór w Twoim życiu. Nogi, które nie są przyzwyczajone do takich butów, szybko dadzą o sobie znać. Jednak nie wybieraj także słupków. Co prawda są one dużo stabilniejsze. Przy tym jednak bardzo często odznaczają się swoją wagą. O ile przez pierwsze godziny zabawy nie jest to problem, o tyle nad ranem stanowi wyzwanie. Jeśli szpilki zakładasz wyłącznie okazjonalnie, strzelaj w złoty środek. Wybierz buty o średniej wysokości, najlepiej z dodatkowym paskiem zabezpieczającym z przodu. 

Wybierz rozsądnie

Jak wytrzymać w szpilkach całą noc? Nie jest to proste wyzwanie, ale możliwe do wykonania. Wystarczy wybrać wygodne szpilki. Przy wyborze kieruj się opiniami i korzystaj z doświadczenia innych kobiet. Pamiętaj jednak, że najważniejszy jest Twój komfort. Dlatego jeśli modne, polecane buty nie będą według Ciebie wygodne, nie rób nic na siłę. Najlepiej zainwestuj raz, a porządnie. Nikt nie powiedział, że buty przy każdym wyjściu, muszą być nowe! Lepiej posiadać jedną parę bardzo wygodne obuwia, niż dziesięć nieprzydatnych. Dobrej jakości są szpilki Manolo Blahnik. Wyróżniają się precyzyjnym wykonaniem z użyciem najwyższej jakości materiałów. Zakup butów z pewnego źródła jest dużo bardziej opłacalny, niż wybór sieciówkowej produkcji. 

Trik Panien Młodych 

Panny młode wybierają buty do ślubu z dużym wyprzedzeniem. Zazwyczaj jest to obuwie bardzo dobrej jakości i łączy w sobie elegancje z wygodą. Jednak nawet najlepsze buty nie zastąpią bosych stóp. Nie chodzi tutaj wyłącznie o ból. W przypadku zabudowanych modeli skóra ma mniejszy dopływ powietrza. Dlatego często panny młode zsuwają szpilki pod stół w czasie posiłków, czy przerw w tańcu. Chwilowy odpoczynek przyniesie ulgę i pomoże zregenerować siły. Zimna podłoga skutecznie zrelaksuje stopy.

Zadbaj o całokształt

Wygodne szpilki to podstawa. Warto jednak pamiętać, że podczas całonocnej zabawy trzeba dbać nie tylko o nogi. Jeśli zjawisz się na weselu wypoczęta i spokojna, Twój organizm będzie gotowy na więcej wyzwań. O tym, czy będą boleć Cię nogi, przesądzi nie tylko obuwie. Wiadomo, że jest to główny czynnik. Jednak samopoczucie jest równie ważne. Nawet ból głowy może sprawić, że dyskomfort związany z wielogodzinnym ruchem poczujesz wcześniej. Dlatego przed imprezą zregeneruj siły. 

 

Podobne wpisy