Liquidy do e-papierosów

E-papieros to zdrowsza alternatywa dla papierosów analogowych. W urządzeniu tym zamiast tytoniu stosowane są tzw. liquidy, czyli płyny o określonej zawartości nikotyny i konkretnym smaku. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem e-papierosów, prawdopodobnie masz wiele pytań – ile wlać liquidu do e-papierosa, jak dobrać moc liquidu i wiele innych. Postaramy się w tekście odpowiedzieć na te wątpliwości tak, abyś czuł się bezpiecznie kupując, a następnie korzystając z liquidu. Dobry dobór tych produktów sprawi, że osiągniesz sukces, walcząc z tytoniowym nałogiem lub będziesz czerpał maksymalną przyjemność z palenia e-papierosów.

Ile wlać liquidu do e-papierosa?

To, ile wlać liquidu do e-papierosa zależy od tego, na jakie urządzenie się zdecydowałeś, a także od tego, na jakim mechanizmie opiera się jego działanie. Zasadniczo jednak, pomijając kilka wyjątkowych sytuacji, które dotyczą bardzo zaawansowanych użytkowników, liquid nalej w do atomizera, do wysokości kreski oznaczonej napisem „max”. Napis ten oznacza maksymalną ilość liquidu, który powinien znajdować się w urządzeniu. W przypadku napełnienia powyżej tej granicy, możesz uszkodzić e-papierosa lub spowodować jego niewłaściwe funkcjonowanie, w tym wyciekanie liquidów. Nie powinieneś również dopuścić do sytuacji, w której ilość tego płynu spadnie poniżej minimalnej granicy, która także powinna zostać oznaczona na atomizerze, co mogłoby doprowadzić do spalenia grzałki i nieprzyjemnego smaku dymu.

Jak dobrać moc liquidu do e-papierosa?

Jak pisaliśmy już we wstępie, liquidy różnią się od siebie zawartością nikotyny. Ten czynnik jest powszechnie nazywany „mocą”. Chodzi więc o to, ile miligramów nikotyny znajduje się w każdym mililitrze liquidu. Standardowo dostępne na rynku moce olejków to tzw. zerówki, szóstki, dwunastki i osiemnastki. Każda z tych nazw dotyczy właśnie zawartości nikotyny. Odpowiedni dobór tego atrybutu pozwoli Ci nie odczuwać ochoty na zapalenie klasycznego papierosa. Najmocniejsze olejki (18mg) przeznaczone są dla osób, które palą czerwone papierosy analogowe. Nieco słabsze (12mg) poleca się użytkownikom, którzy zazwyczaj preferują standardowe, niebieskie analogowe papierosy. Zawierające stosunkowo najmniej nikotyny liquidy szóstki sprawdzą się tym, którzy zazwyczaj palą lżejsze odmiany tytoniu i te zawinięte w wersję slim. Zerówki stanowią alternatywę dla osób, które nie czują się uzależnione od samej substancji aktywnej, ale od palenia i zabawy dymem.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące wyboru mocy, nie wybieraj mocniejszej wersji na zapas. Koniecznie spróbuj słabszego odpowiednika, a jeśli okaże się on zbyt słaby, to dokonaj zakupu mocniejszego. Zbyt duża zawartość nikotyny może pogłębić uzależnienie i powodować negatywne skutki zamiast tych pożądanych, a także wywoływać bóle głowy i zawroty oraz złe samopoczucie. Możesz również zapytać bardziej doświadczonych użytkowników, jak dobrać moc liquidu do e-papierosa, a z całą pewnością uzyskasz cenną pomoc.

 Liquidy smakowe – uczta w twoim e-papierosie

W obecnych czasach zapach papierosów nie jest postrzegany jako coś atrakcyjnego. To zwykle on odróżnia osoby palące od niepalących, ponieważ te pierwsze są przesiąknięte zapachem tytoniu. Alternatywą dla takiego stanu rzeczy są niekiedy bardzo ładnie pachnące liquidy do e-papierosów. Moc nie stanowi tutaj żadnego ograniczenia, jako że większość olejków jest dostępna w wielu wariantach. W przeciwieństwie do zwykłych papierosów, które od 2020 roku nie mogą zawierać substancji i filtrów smakowych, liquidy dostępne są w wielu wersjach. Do wyboru są różne smaki: owocowe, słodkie, lekko kwaśne. Różnorodność dostępnych zapachów jest porażająca i niesamowita, dzięki czemu z całą pewnością znajdziesz coś dla siebie. Co istotne, liquidy nie pozostawiają na skórze i ubraniach żadnego zapachu, więc nie musisz się bać, że będziesz pachniał malinami czy tytoniem, nawet jeśli właśnie na taki liquid się zdecydujesz.

Podobne wpisy