sąd

Gdzie szukać pomocy w sprawie sporów sądowych?

Gdybyśmy tytuł niniejszego akapitu chcieli przetłumaczyć na łacinę, brzmiałby on tak: Dura lex, sed lex. Już od wieków ludzie doskonale zdają sobie sprawę z powagi, jaka nieodłącznie związana jest z prawem. O prawie można mówić na wielu płaszczyznach. Przepisów, które się na nie składają, musimy przestrzegać podczas jazdy samochodem, uczestniczenia w imprezach masowych lub podpisując tak błahe umowy jak na przykład te na usługi telekomunikacyjne. Prawo nie jedno ma jednak imię, dlatego część z nas choć raz w swoim życiu musiała zetknąć się z nim również na sali sądowej. Wycieczki do sądu nie należą do przyjemnych. Oczywiście stopień owej „przyjemności” zależy do tego, w jakiej roli musimy stawić się przed majestatem wysokiego sądu. Jakkolwiek byśmy nie rozkładali omawianego tematu na czynniki pierwsze, w sądzie nie ma żartów. Jeśli zależy Ci na pozytywnym rozstrzygnięciu problemu, który zaprowadził Cię aż do sali sądowej, warto odpowiedzieć sobie na jedno, bardzo proste, ale jakże ważne pytanie: czy jestem w stanie sam/a prowadzić swoją sprawę? Polskie prawo dopuszcza oczywiście możliwość samodzielnej obrony i występowania przed sądem w roli własnego obrońcy, ale taka gra nie dość, że jest bardzo ryzykowna, to często kończy się niepowodzeniem. Jeśli za swojego przeciwnika masz obeznanego w systemie sądowym oraz rzecz jasnym samym prawie prawnika, to wynik takiego pojedynku z góry można uznać za przesądzony. Naszym zdaniem pomocy w sprawach sporów sądowych należy zatem szukać o profesjonalistów, czyli prawników, którzy w odpowiedni sposób zajmą się Twoją sprawą. 

Spory sądowe w Poznaniu. Po pomoc udaj się do kancelarii prawnej 

Dlaczego szukanie pomocy u prawników jest naszym zdaniem tak istotne i zalecane? Zanim Twoja sprawa trafi na salę sądową, możliwe jest podjęcie wielu kroków, które być może sprawią, że uda się ją rozstrzygnąć, zanim jej oceną zajmie się sąd, lub tak pokierować jej początkiem, że już na starcie, mając na przykład odpowiednie dowody oraz sposób, w jaki zostaną przedstawione, zaczynać z uprzywilejowanej pozycji. Po drugie prawo zezwala na wiele zagrywek, które są w pełni legalne, ale mogą znacząco poprawić Twoją sytuację podczas rozprawy. Niewiele osób zna swoje podstawowe prawa podczas zwykłej kontroli drogowej. Ile razy zastanawiałeś/aś się, czy mandat, który przyjąłeś/aś od drogówki można było oddać pod rozprawę sądową i tam udowodnić brak swojej winy? Pewnie wiele razy. Na sali sądowej jest podobnie. Różnica polega jednak na tym, że tam nie ma miejsca na pomyłki a sprawy, które są tam rozstrzygane, dotyczą często zagadnień o wiele poważniejszych niż przekroczenie prędkości lub złe parkowanie. 

Według nas spory sądowe w Poznaniu należy rozstrzygać tylko i wyłącznie przy pomocy prawnika. Szukanie oszczędności w postaci samodzielnego bronienia się przed sądem mogą zaprowadzić Cię nie dość, że do przegranej, ale również do jeszcze większego rachunku za wycieczkę do sądu, który dotyczyć będzie nie tylko ewentualnych konsekwencji przegrania procesu, ale również zapłacenia za tak zwane koszty sądowe. 

Podobne wpisy