whisky

Jaka whisky najlepsza?

Z racji tego, że alkohol zazwyczaj otwieramy na wyjątkowe okazje, warto, żeby sam w sobie również był wyjątkowy. Są różne gusta i guściki, ale wiele obserwacji pokazuje, że whisky jest tego typu trunkiem, który swoim smakiem odpowiada nawet tym bardziej wymagającym degustatorom. Co zatem wyróżnia ten napój alkoholowy? Czy da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka jest najlepsza whisky?

Słów kilka o whisky – jaka najlepsza wśród ogromu butelek?

Ten dojrzewający w specjalnych beczkach alkohol jeszcze jakiś czas temu nie był tak oczywistym wyborem, jak dzisiaj. Nie da się ukryć, że whisky należy do trunków wysokogatunkowych i jak to w życiu bywa, za jego jakością idzie również w parze wyższa cena. Alkohol ten jednak sprawdzi się zarówno wtedy, kiedy chcemy uczcić urodziny bądź imieniny bliskiej osoby, jak i wówczas, kiedy planujemy większe wydarzenie, np. wesele czy obchody okrągłej rocznicy. Która whisky jest najlepsza? Czy między nimi jest aż tak duża różnica, jeżeli chodzi o smak i jakość?

Co ciekawe, żeby móc porównać różne rodzaje whisky, warto wziąć na tapet takie aspekty, jak miejsce pochodzenia, gatunek, ostrość czy też chociażby sam smak (niektóre whisky mają aromat kwiatowy, inne owocowy i nieco bardziej doświadczeni degustatorzy wyczują tę subtelną różnicę). Co więcej, jeżeli napój ma stanowić prezent dla kogoś bliskiego, to ważnym aspektem może być również butelka, a tym samym opakowanie, w którym się znajduje.

Mimo wszystko trudno, myśląc o whisky (jaka najlepsza), wskazać w tym miejscu tę jedną konkretną, którą pokochają wszyscy. Z pewnością wśród krajów przodujących wymienić należy Szkocję, Amerykę, Irlandię, a nawet Japonię, ale wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnego gustu danej osoby.

Rodzaje whisky

Wydawałoby się, że wybór dobrej jakości alkoholu nie powinien być aż tak trudny. Jednak jak to w życiu bywa, możemy się tutaj naprawdę zaskoczyć. Rynek oferuje nam ogromny wybór wysokiej jakości whisky i, mimo że każda z nich jest wyjątkowa, to będzie smakowała nieco inaczej. Ciekawą opcją może być whisky Ballantine’s Passion. Dzięki nucie egzotycznych owoców stanowi doskonały wybór dla wszystkich zwolenników słońca, palm oraz ciepła, a jej smak pozwoli przenieść się tam chociażby na chwilę.

Kolejną propozycją może być klasyczny Jack Daniels. Wyczujemy w nim nuty wanilii, karmelu oraz zwęglonego dębu. Wyśmienicie sprawdzi się na imprezy odbywające się w dłuższe jesienne wieczory, kiedy to wielu z nas lubi cięższe, otulające smaki i zapachy.

Z kolei dla degustatorów mniej zdecydowanych, którzy wciąż nie są w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka whisky najlepsza będzie właśnie dla nich, dobrym wyborem może okazać się Old Smuggler. Jest to bowiem mieszanka kilku rodzajów. Dzięki temu można niejako odnieść wrażenie, jakby próbowało się kilku smaków jednocześnie. Trunek ten łączy nutę gorzką, korzenną z tymi należącymi do pieprzu, skórki pomarańczowej oraz wanilii. Z pewnością okaże się świetnym dodatkiem do mniejszych spotkań, tych typowo kameralnych.

Nie sposób tu jednak nie wspomnieć o Whisky Jim Beam Apple. Jeżeli wolisz smaki nieco bardziej orzeźwiające, będzie to strzał w dziesiątkę.

Wszystkie wymienione propozycje można znaleźć w sklepie internetowym https://alkoholemajer.pl/product/johnnie-walker-black-label/.

Whisky – jaka najlepsza?

Jak już wyżej zostało wspomniane, odpowiedzenie sobie na pytanie, jaka jest najlepsza whisky, musi odbyć się indywidualnie. Z pewnością, decydując się na zakup tej jedynej konkretnej, warto zacząć podstaw i stwierdzić, czy woli się bardziej smaki lekkie, rześkie, czy jednak te cięższe, bardziej otulające. Później będzie już zdecydowanie łatwiej wybrać tę wymarzoną.

Jeżeli mamy w planach jakieś większe przedsięwzięcie, na które chcemy zaprosić dużą liczbę osób, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połowa trunków była z nutą owoców, a druga część np. z dodatkiem wanilii czy karmelu. Ogranicza nas w tym obszarze jedynie wyobraźnia oraz to, jaki ostatecznie rezultat chcielibyśmy uzyskać.

Podobne wpisy