kostka brukowa

Układanie kostki brukowej – samodzielnie vs firma brukarska

Kostka brukowa w Międzyrzecu Podlaskim jest najpopularniejszym sposobem na utwardzenie podjazdów, alejek czy terenu wokół budynku. Dodatkowo stanowi często niezwykle efektowny element dekoracyjny, idealnie komponujący się otoczeniem. Nie dziwi więc, że właściciele posesji chcą kostką brukową wyłożyć całość lub pewne fragmenty swojego terenu. Czy warto podjąć się tego zadania samodzielnie, a może lepiej zlecić je profesjonalnej firmie brukarskiej? Po przeczytaniu poniższego tekstu odpowiedź nasunie się sama.

Czy warto samodzielnie układać kostkę brukową w Międzyrzecu Podlaskim?

Od podłoża wykonanego z kostki brukowej oczekuje się, by było trwałe i estetyczne. By osiągnąć taki efekt, trzeba znać technikę brukowania. Samo wyłożenie nawierzchni, jest ostatnim, co warto podkreślić, prostszym etapem prac. Prawidłowy proces układania kostki wygląda następująco:

  1. określić powierzchnię prac
  2. wyprofilować teren, pamiętając o zachowaniu spadów potrzebnych do odprowadzenia wody deszczowej,
  3. wykonać podbudowę pod kostkę i ułożyć niezbędne instalacje oraz tunele,
  4. wyłożyć obrzeża,
  5. wysypać podsypkę,
  6. ułożyć kostkę,
  7. zrobić spoinowanie
  8. zagęścić nawierzchnię.

Układając kostkę brukową w Międzyrzecu Podlaskim, nie zawsze posiada się wystarczającą wiedzę i doświadczenie co do przygotowania podłoża i ułożenia nawierzchni. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z porad fachowców lub filmów instruktażowych. Efekt pracy może więc być zadowalający, szczególnie jeśli nawierzchnia wykonana jest na niewielkim obszarze. Jednak nie sposób zagwarantować trwałości wykonanej przez siebie pracy.

Utrudnieniem w samodzielnym układaniu nawierzchni brukowej będzie brak specjalistycznych narzędzi i urządzeń, wykorzystywanych w tego rodzaju pracach. Ich zakupienie lub wypożyczenie, będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami. Również czas pracy, a tym samym wyłączenia terenu z użytkowania, będzie dłuższy.

Profesjonalne usługi brukarskie – Międzyrzec Podlaski

Firma brukarska specjalizuje się w układaniu kostki, dlatego profesjonalnie podejdzie do zlecenia. Przede wszystkim przygotuje kosztorys i plan działania. Prawidłowo wykona wszystkie etapy prac: od wytyczenia nawierzchni do przywrócenia porządku na posesji. W ten sposób oszczędza się czas. Kilkuosobowa ekipa, wyposażona w odpowiedni sprzęt, najszybciej jak to możliwe wykona zadanie. Dzięki swojemu doświadczeniu ułożenie wzorów albo nietypowych kształtów nie będzie stanowić dla niej problemu, przedłużającego czas zakończenia inwestycji.

Na co zwrócić uwagę poszukując firmy brukarskiej? Dobra firma brukarska nie tylko poda rozsądną cenę, dodatkowo podpisze umowę i określi warunki gwarancji. Jej pracownicy zaproponują dobrej jakości materiały i nie będą ich marnować. Swoją pracę wykonają dokładnie i czysto.

Warto więc, planując ułożenie kostki brukowej w Międzyrzecu Podlaskim, rozważyć wszystkie za i przeciw samodzielnemu wykonaniu prac. Być może lepiej będzie zlecić to zadanie profesjonalnej firmie, dysponującej doświadczonymi pracownikami i odpowiednim sprzętem.

Podobne wpisy