motor

Kominiarka na motocykl – jaką wybrać?

Jazda na motocyklu wymaga od Ciebie sporego wkładu finansowego. Wiadome jest to, że powinieneś posiadać kask oraz kombinezon. Czy istnieją, więc mniej popularne przedmioty, które są warte uwagi? Oczywiście, że tak. Jest to kominiarka motocyklowa, która jest niesamowicie przydatnym gadżetem. Może ona znacząco polepszyć jakość Twojego przemieszczania się po drodze w różnych warunkach pogodowych. Jeśli, więc zastanawiasz się nad wyborem idealnego modelu dla Ciebie, to trafiłeś idealnie, ponieważ w tym artykule dowiesz się jaka kominiarka motocyklowa jest najlepszym wyborem oraz na czym powinieneś się skupić podczas jej zakupu.

Do czego służy kominiarka motocyklowa?

Kominiarka motocyklowa przeznaczona jest zarówno do jazdy kiedy jest ciepło, jak i zimno. Zastosowana technologia pozwala cieszyć się chłodnym przepływem powietrza w letnie dni i zapobiega utracie ciepła, gdy na dworze robi się zimno. Technologia ta zapewnia niesamowity komfort termiczny dla motocyklisty. Dzięki szybkiemu odprowadzaniu wilgoci podczas jazdy możesz skupić się na drodze. Strategicznie rozmieszczone siateczki w okolicy ust i nosa oraz wzdłuż głowy i szyi pomagają skórze swobodnie oddychać. Kominiarka jest przeznaczona do zakrycia twarzy i głowy, ale także szyi. To doskonała ochrona przed zmianami temperatury. Dzięki niej możesz czuć się, także bezpieczniejszy, ponieważ dba ona o ciągłą sprawność Twojego umysłu oraz wygodę w różnych warunkach pogodowych.

Jaka kominiarka pod kask motocyklowy będzie najlepsza?

Możesz przyjrzeć się 3 najlepszym propozycjom kominiarek motocyklowych, które na ten moment rządzą na rynku. Ich ceny nie odbiegają zbytnio od siebie, ale za to warto porównać aspekty, które zagwarantują Ci komfort w trakcie jazdy.

1. Kominiarka Alpinestars Touring

Jest to naprawdę świetny model. Alpinestars jest dopasowana wokół nosa i ust. W przeciwieństwie do wielu kominiarek ma dodatkową przestrzeń w okolicach nosa, dzięki czemu nie staje się niewygodna podczas dłuższego użytkowania. Ogólnie rzecz biorąc, ta kominiarka ma dobrze dopasowany krój, który zapewni Ci ciepło w chłodniejsze dni. Całość sięgającą na szyję i ramiona można poluzować lub napiąć za pomocą blokady sprężynowej, dzięki czemu można ją wygodnie włożyć do ubrania i chronić przed wiatrem i wodą. Mimo to nie przegrzewa się dzięki wentylacji i zaawansowanemu materiałowi odprowadzającemu pot.

2. Kominiarka Dainese Total WS EVO

Dainese EVO to wysokiej jakości kominiarka, która stawia na wszechstronność. Wiatroszczelny, ocieplany materiał w połączeniu ze wstawkami z tkaniny Coolmax zapewnia ciepło w mroźnych temperaturach i chłód, gdy się nagrzewa. Wśród innych odpowiedników jest to bez wątpienia najlepsza kominiarka motocyklowa na lato. EVO ma kołnierz na szyję i ramiona, który chroni przed wiatrem w miejscu zwykle najbardziej narażonym na zimno. Dopasowanie to kolejny duży plus EVO i możesz wybierać między małym, średnim i dużym rozmiarem tak, aby uzyskać najlepszy dla swojej głowy. Specjalne szwy wokół nosa pozwalają również na rozciąganie się bez zgniatania oraz zapobiegają zsuwaniu się kominiarki na twarz w zbyt dużym stopniu.

3. Kominiarka Irelia Winter Fleece

Kominiarka Irelia to wyjątkowy model ze względu na wkładkę z siateczki 3D. Przód maski zakrywający nos i usta wykonany jest z grubszej tkaniny, która faktycznie ma otwory wentylacyjne i otwór oddechowy na nos. Jeśli lubisz kominiarki wojskowe, to ta jest do nich bardzo podobna, jeśli chodzi o budowę. Ta kominiarka jest niezwykle wszechstronna, z sześcioma różnymi sposobami noszenia. Czapka, ocieplacz na szyję i maska są oddzielnymi częściami. Jeśli chodzi o wygodę, trzeba trochę się przyzwyczaić do twardej maski na twarz i pierwszy użytek może sprawić, że poczujesz dziwny chemiczny zapach. Zdejmowana czapka sprawia jednak, że świetnie nadaje się do kasków zakrywających całą twarz, jeśli szwy są odpowiednio ulokowane względem twarzy. Maska ta będzie idealna na każde warunki pogodowe od suchego październikowego wiatru po mroźny styczniowy deszcz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobne wpisy