Kriolipoliza – na czym polega zabieg?
Zbawienne właściwości zimna były znane człowiekowi już od wieków. Wykorzystywano je do łagodzenia bólu, obrzęków czy stanów zapalnych. Na przestrzeni lat, wraz z rozwojem technologii, wydobywaliśmy z niego potencjał oraz tworzyliśmy kolejne zastosowania, które rozszerzyły się na medycynę estetyczną. Dzisiaj osoby, które chcą pozbyć się niechcianej lub/i opornej tkanki tłuszczowej, mogą skorzystać z kriolipolizy w Opolu – promocja, którą przygotowała jedna z najlepszych klinik, zaskakuje niemal tak samo, jak efekty zabiegu.
Na czym polega kriolipoliza? Opole – promocja
Kriolipolizę wykonuje się już od 2009 roku. Traktuje się ją jako znacznie bezpieczniejszą alternatywę dla odsysania tłuszczu, czyli liposukcji. Warto zaznaczyć, że kriolipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnym. Okazuje się bowiem, że komórki tłuszczowe wykazują szczególną wrażliwość na zimno. Ujemna temperatura uszkadza je, dzięki czemu ulegają rozpadowi, a następnie są metabolizowane i usuwane z organizmu.
Zabieg kriolipolizy umożliwia znaczne – bo nawet o 45 procent – zredukowanie tkanki tłuszczowej w danym obszarze. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się próżniowy aplikator, który przykłada się do określonego obszaru ciała. Urządzenie zasysa skórę i emituje niską temperaturę. Jest ona inna w zależności od ilości tkanki tłuszczowej, jednak jej rozpad rozpoczyna się w już w +5 stopniach Celsjusza. Czas trwania zabiegu wynosi od 1 do 3 godzin.
Jakie efekty można osiągnąć dzięki kriolipolizie? Opole – promocja
W przypadku jakichkolwiek tego typu zabiegów medycyny estetycznej efekty uzależnione są od indywidualnych czynników, takich jak metabolizm. Warto wiedzieć, że ostateczny rezultat osiąga się po upłynięciu od 1 do 4 miesięcy od wykonania zabiegu. W tym czasie komórki tłuszczowe ulegają stopniowemu rozpadowi. Warto pamiętać, że kriolipoliza da najlepsze i najszybsze efekty na małych obszarach ciała, takich jak twarz czy brzuch.
Kriolipoliza polecana jest osobom, które mimo podejmowania starań w kwestii diety i aktywności fizycznej, nie są w stanie pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała. Po kilku miesiącach zabieg można powtórzyć, jednak w znacznej większości przypadków nie zachodzi taka potrzeba. Efekty kriolipolizy są przy tym trwałe, a ryzyko odłożenia się nadmiernej ilości tłuszczu w miejscu zabiegowym, jeśli przytyjemy, jest niewielkie.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? Kriolipoliza, Opole – promocja
Kriolipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezpiecznym i bezbolesnym. Jednak w przypadku każdego zabiegu istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Kriolipolizie nie powinny poddawać się osoby chorujące na choroby wątroby, cukrzycę, niewydolność nerek, chorobę Raynauda, krioglobulinemię oraz hipoproteinemię. Nie można jej przeprowadzać również w przypadku kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, a także osoby ze stanem zapalnym skóry, otwartymi ranami lub wszczepionymi medycznie urządzeniami, takimi jak rozrusznik serca. Niestety nie mogą z niego skorzystać także osoby z nadwagą przekraczającą 10 kilogramów.