Taśmy Greenstrap – zastosowanie

Ważnie ładunków, które zmieniają swoją objętość, jest zadaniem, które wymaga specjalnego przygotowania i zgromadzenia odpowiednich środków. Do tego celu świetnie nadają się specjalistyczne taśmy elastyczne PET, które dostosowują się do kształtu pakunku. Do czego służy Greenstrap? Jakie są przykłady zastosowania takich taśm? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu. 

Czym są taśmy Greenstrap?

Greenstrap to spinające taśmy (gładkie lub karbowane) PET. Są przeznaczone do ręcznego lub mechanicznego spinania ładunków podczas ich transportu. Obecnie wykorzystuje się je chętnie w roli alternatywy dla tradycyjnych taśm stalowych. W przeciwieństwie do nich Greenstrap nie uszkadza pakunków i ich nie brudzi. Co najważniejsze jednak świetnie nadaje się do przesyłek, które mają tendencję do rozprężania się, czy odkształcania, ponieważ dostosowuje się do ich kształtów. Jednocześnie zapobiega ich przemieszczaniu się, również przy silnych wstrząsach. 

Greenstrap – zastosowanie 

W przemyśle spedycyjnym coraz częściej stosuje się taśmy elastyczne Greenstrap. Zastosowanie tego produktu jest bardzo szerokie, dlatego warto przyjrzeć się przypadkom, w których można zrobić z niego pożytek. Do czego służy Greenstrap? Taśmy elastyczne PET są doskonałym narzędziem do spinania ze sobą różnych pakunków oraz zabezpieczania ich na paletach. Świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku standardowych pakunków, jak i tych, które mają niestandardowe rozmiary i kształty. Taśmy Greenstrap wykorzystywane są na co dzień w bardzo różnych branżach, między innymi:

  • budowlanej;
  • meblarskiej;
  • hydraulicznej;
  • papierniczej;
  • browarniczej;
  • przy gospodarowaniu odpadami. 

W przypadku taśm Greenstrap zastosowanie różni się w zależności od ich struktury. W przypadku ciężkich ładunków, które jednocześnie są zakończone ostrymi krawędziami, świetnie sprawdzą się taśmy PET o gładkiej strukturze, które są niezwykle odporne na zerwania. Jeżeli jednak pakunki złożone są z bardziej wymagających materiałów, które podczas podróży lub przechowywania mogą zmienić swoje parametry, zdecydowanie warto wybrać karbowane taśmy spinające PET. To produkty do zadań specjalnych, które świetnie dopasowują się do kształtu pakunku, a jednocześnie są jeszcze bardziej odporne na zrywanie, czy przecinanie. Więcej na temat zastosowania taśm PET można dowiedzieć, odwiedzając stronę https://greenstrap.eu/

Jakie są zalety taśm Greenstrap?

Dlaczego taśmy PET coraz częściej stają się alternatywą dla tradycyjnych taśm stalowych? Przede wszystkim jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, które ma bardzo wiele zalet docenionych do tej pory w bardzo różnych branżach. Przede wszystkim taśmy Greenstrap są całkowicie bezpieczne dla pakunków. Nie ma możliwości, aby z jakiegoś powodu przyczyniły się do ich uszkodzenia. 

Bezpieczeństwo to nie wszystko. Taśmy PET są również niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, czy zerwania. Nie degradują się pod wpływem promieni UV ani innych trudnych warunków atmosferycznych, dlatego mogą być używane do zabezpieczenia towarów, które przez dłuższy czas znajdują się na zewnątrz.

Co istotne taśmy Greenstrap nie tylko zabezpieczają pakunki, ale również dostosowują się do nich w sytuacji ewentualnego rozprężenia. Materiały, takie jak papier czy drewno, które mają tendencję do zmiany swojego rozmiaru pod wpływem różnych czynników, mogą teraz być przewożone bez ryzyka uszkodzenia pakunku. 

Handel i usługi spedycyjne to sektory, które współcześnie stoją przed wieloma wyzwaniami, które wymagają specjalistycznych rozwiązań, takich jak taśmy Greenstrap. Zastosowanie tego typu produktów jest niezwykle szerokie, a one same świetnie sprawdzają się w przewozie i zabezpieczeniu bardzo wielu różnego rodzaju towarów, także tych, które mogą pod wpływem różnych czynników wielokrotnie zmieniać swój pierwotny rozmiar. To właśnie z tego powodu gładkie lub karbowane taśmy Greenstrap wykorzystywane są w bardzo różnych branżach. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *