Jakie kolczyki wybrać dla dziecka?

Decyzja o tym, czy przekłuć małemu dziecku uszy, należy do rodziców. Widok kilkuletnich dziewczynek z ozdobami w uszach nie jest niczym niezwykłym. Warto jednak zaznaczyć, że kolczyki dla malucha nie mogą być przypadkowe. Bezpieczeństwo najmłodszych jest kwestią priorytetową! Zastanawiasz się, jakie kolczyki dla małego dziecka wybrać? Poniższe wskazówki pomogą Ci ustalić, jaka biżuteria będzie najlepsza dla Twojej córeczki!

Jakie kolczyki dla dziecka wybrać? Przede wszystkim bezpieczne!

Sporo mówi się o tym, że pierwsze kolczyki zakładane po przekłuciu uszu powinny być wykonane z wysokiej jakości kruszcu. Sprawa wygląda tak samo w przypadku biżuterii dla małych dzieci. Warto pamiętać, że skóra maluchów jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Pierwsze kolczyki będą miały bezpośredni kontakt ze skórą tuż po zabiegu. Powinny więc zapobiegać infekcji i wspomagać gojenie się rany. Najczęściej polecane są kolczyki dziecięce wykonane z metalu szlachetnego. Dobrym wyborem będą zatem kolczyki złote oraz srebrne. Zasada ta dotyczy nie tylko zakupu pierwszych kolczyków zakładanych po przekłuciu uszu, ale również wszystkich używanych później.

Jeśli poszukujesz biżuterii dla swojej córeczki, unikaj ozdób pochodzących z marketów czy bazarów. Często wykonane są one ze stopu przypadkowych metali. Wysokiej jakości kolczyki srebrne dziecięce możesz znaleźć w renomowanych sklepach jubilerskich. Szlachetne kruszce w biżuterii dziecięcej mają duże znaczenie nie tylko ze względu na gojenie się rany po przekłuciu, ale również możliwość wystąpienia alergii. Wiele kolczyków posiada w składzie nikiel, na który uczulenie ma około 15% społeczeństwa. Znacznie bezpieczniej będzie wybrać kolczyki, które minimalizują ryzyko pojawienia się alergii u dziecka.

Odpowiednia wielkość i właściwe zapięcie

Zastanawiając się nad tym, jakie kolczyki dla małego dziecka kupić, warto uwzględnić nie tylko surowce, z których zostały wykonane, ale również wielkość. Lepiej zrezygnować z dużych, bogato zdobionych albo wiszących kolczyków. Takie ozdoby nie tylko nie pasują do dziecięcej urody, ale także mogą być niewygodne dla maluszka. Niezależnie od tego, czy kupujesz kolczyki dla kilkumiesięcznej czy kilkuletniej dziewczynki, postaw na te niewielkie. Zbyt duże ozdoby do uszu lub takie, które posiadają odstające elementy, mogłyby przeszkadzać dziecku podczas snu czy zabawy. Istnieje też niebezpieczeństwo, że kolczyki zahaczą o włoski lub ubrania dziecka i uszkodzą skórę. Wielkość biżuterii jest też ściśle związana z jej wagą. Kolczyki srebrne dziecięce lub te wykonane ze złota powinny być jak najlżejsze – w przeciwnym razie nie tylko będą niekomfortowe w noszeniu, ale także mogą naciągnąć płatki uszu.

A jakie kolczyki dla dziecka są bezpieczne, jeśli chodzi o sposób zapięcia? Zwróć szczególną uwagę na kolczyki dziecięce z tak zwanym angielskim zapięciem na zatrzask. Maluch będzie miał trudności z tym, by odpiąć taką ozdobę samodzielnie, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że ją zgubi. Dobrym rozwiązaniem będą także kolczyki w formie wkrętek. Są wygodne i komfortowe w noszeniu. Upewnij się jednak, że sztyft nie wbija się w skórę dziecka i nie podrażnia jej.

Wzory i kształty kolczyków dziecięcych

Kolejną kwestią, którą zapewne zechcesz wziąć pod uwagę, kupując kolczyki dla swojej córeczki, jest ich design. To zupełnie zrozumiałe, że podczas kupna biżuterii dla dziecka zwracasz uwagę na względy estetyczne. Chcesz przecież, by Twoja mała księżniczka prezentowała się jak najpiękniej! Jakie kolczyki dla dziecka są najbardziej popularne? Wiele mam kupuje swoim córeczkom ozdoby w kształcie serduszek oraz delikatnych kwiatuszków. Ślicznie wyglądają także małe motylki czy biedronki. Jeżeli chcesz wybrać coś bardziej minimalistycznego, możesz postawić na kolczyki srebrne dziecięce z motywem geometrycznym ozdobione małymi cyrkoniami. Jeśli Twoja córeczka jest już nieco starsza, możesz pozwolić jej podjąć decyzję samodzielnie. Takie wspólne zakupy mogą okazać się świetną zabawą i okazją, by miło spędzić czas!

Podobne wpisy