Jakie zabawki dla dzieci kupić na prezent?

Decydując się na kupno niespodzianki dla najmłodszego członka rodziny, warto dostosować wybór do wieku malucha-innymi funkcjami będą odznaczały się zabawki na prezent dla trzylatka, zupełnie innymi zabawki na roczek maluszka. Kupując zabawki dla dzieci, wystrzegajmy się również niepraktycznych gadżetów, które nie skupią uwagi malucha-postawmy na przedmioty, które zainteresują dziecko i będą jego towarzyszem w codziennej zabawie, a nie bublem rzuconym w kąt po kilku chwilach. Dobry prezent dla trzylatka to zabawka, która spełnia wiele ról-dostarcza rozrywki, ale i edukuje. Tymi samymi funkcjami powinny się odznaczać zabawki dla dziecka na roczek. 

Na co zwracać uwagę kupując zabawki dla dziecka na roczek?

Zabawki dla dziecka powinny być bezwzględnie dopasowane do jego możliwości poznawczych, związanych z etapem rozwojowym, na jakim maluch się znajduje. Stąd dobrym rozwiązaniem w przypadku kupna zabawki dla dziecka na roczek będzie postawienie na wszystko, co związane z dynamicznym rozwojem motoryki małej oraz dużej. Roczne dziecko na pewno dłużej skupi uwagę na drewnianych zabawkach, które posiadają charakterystyczną fakturę, ale i są odporne na zniszczenia czy rzucanie, a to ważne w przypadku kiedy obdarowanym jest kilkunastomiesięczny maluch, lubujący się w ćwiczeniu chwytu i rzucania na odległość. Dobrą decyzją w przypadku kupna zabawki dla dziecka na roczek jest podarowanie brzdącowi zabawki edukacyjnej rozwijającej trening mowy i koncentracji. Idealnie sprawdzą się także zabawki, w których dziecko może poćwiczyć swoje zdolności manualne – wszelkiego rodzaju sortery i nieskomplikowane układanki są dobrą propozycją dla zaciekawionego różnymi zjawiskami malucha. Warto postawić na klasykę-podarowanie książki jest zawsze dobrym i trafionym rozwiązaniem. Poprzez interaktywne książeczki dziecko ćwiczy naśladownictwo i powtarzanie prostych sylab, co jest kluczowe w przypadku rozwoju mowy. Kartonikowe i kontrastowe książeczki za to stymulują wzrok. Rocznemu dziecku możemy także podarować baśnie, wiersze rodzimych poetów czy bajki-z takiego wyboru ucieszą się również czytający maluchowi na dobranoc rodzice.

Mama, tata, mam trzy lata! Jaką zabawkę na prezent kupić trzylatkowi?

Trzylatek z pewnością ucieszy się z klocków, które będzie mógł układać w różnych konfiguracjach i tworzyć z nich monumentalne budowle. Trafionym pomysłem na prezent dla trzylatka będą też przedmioty wzmacniające jego sprawność zręcznościową oraz koordynację ręka-oko, do których należą tablice manipulacyjne i zestawy do nauki pisania i malowania. Sprawność manualną wspomogą również zabawki dla trzylatka służące do lepienia. Zarówno zestawy do nauki, jak i lepienia przydadzą się w szczególności, kiedy maluszek rozpoczął już przygodę z edukacją przedszkolną. W takim wypadku ciekawym prezentem będzie także kostium, który przyda się na wszelakie bale czy zabawy karnawałowe. Trzyletnia dziewczynka chętnie za to poświęci czas i uwagę na w pełni wyposażony domek dla lalek. Jeśli nasz obdarowany to mały konstruktor warto zaopatrzyć się w zabawki konstrukcyjne, do samodzielnego montażu. W przypadku trzyletnich dzieci również dobrym pomysłem na prezent są książki-możemy pokusić się o tematykę, z którą dziecko ma do czynienia na co dzień: pierwsza wizyta u dentysty, badanie u lekarza czy strach przed rozpoczęciem przedszkola i rozłąką z rodzicami. Dobrze napisana książka pomoże uporać się maluchowi ze stresem. 

O czym pamiętać kupując zabawki dla dzieci?

Pamiętajmy, że zarówno zabawki dla dziecka na roczek, jak i prezent-zabawka dla trzylatka mają być przede wszystkim bezpieczne. Zwracajmy uwagę na to, czy zabawki są wykonane z dobrych materiałów, posiadają odpowiednie certyfikaty i są stabilne i wytrzymałe na działanie małych rączek. Warto stawiać na zaufanych sprzedawców-jeśli nie mamy pomysłów gdzie szukać dobrych jakościowo, bezpiecznych i trwałych zabawek zajrzyjmy na stronę zabawanastodwa.pl. Odnajdziemy tam masę pomysłów na prezenty dla dzieci i zabawki od sprawdzonych producentów. 

Podobne wpisy