Zabawki dla dziewczynek – co kupić na prezent?

Urodziny, Mikołajki, Boże Narodzenie… Okazji do dawania prezentów nigdy dość, a producenci zabawek prześcigają się w coraz to nowych pomysłach. Wielu z nas staje przed dylematem, co wybrać na prezent dla dziecka? Czterolatki posiadają już własne zainteresowania, dlatego warto najpierw podpytać, czym dziecko się interesuje albo jak najchętniej spędza czas. Gdy w dalszym ciągu nie mamy pojęcia, czego szukać, pomóc może lista pomysłów na upominek. Co sprawdzi się na prezent dla dziewczynki? Zapraszamy do dzisiejszego artykułu po garść inspiracji.

Zabawki pobudzające kreatywność i logiczne myślenie

Dzieci to mali artyści, dlatego większość z nich będzie zachwyconych zestawem kreatywnym. W ofercie sklepów mamy najróżniejsze zabawki z pakietami do rysowania, wyklejania i do tworzenia obrazków, np. wyszywanki czy nawlekanki. Tutaj warto rozejrzeć się za motywem szczególnie lubianym przez adresatkę prezentu jak księżniczki, dinozaury, bohater ulubionej bajki lub zwierzątka. Kolorowanka z lubianym przez dziecko motywem zawsze będzie trafionym pomysłem. Dla dziewczynek znajdziemy także zestawy do tworzenia własnej biżuterii — musimy tylko zwrócić uwagę, dla jakiego wieku jest przeznaczona dana zabawka.

Równie dobrym pomysłem będą zabawki o walorze edukacyjnym, takie jak wszelkiego rodzaju łamigłówki i układanki. Mogą to być klasyczne puzzle, ale także gry logiczne typu labirynt. Gry ćwiczące spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz koordynację ręka-oko to nie tylko dobry sposób na zabawę, ale i ważny element rozwoju dziecka. Klasycznym pomysłem na prezent są książeczki — obecnie mamy do wyboru wiele pięknie wydanych pozycji dla dzieci. Wciąż na czasie pozostaje gra “Mówiące pióro”, zachęcająca dziecko do samodzielnej nauki.

Pomysły na zabawę w odgrywanie ról

Gdy nie mamy pewności, czego szukać wśród bogatego asortymentu sklepów zabawkarskich, dobrym wyborem będzie postawienie na klasykę, czyli wszystkie akcesoria dla małych mam. Prezentem, który zachwyci bez wątpienia każdą dziewczynkę, będzie interaktywna lalka bobas, która reaguje na otoczenie, płacze, śmieje się i daje się karmić. Innym pomysłem może być uzupełnienie wyprawki dla lalki. Wózeczki, łóżeczka, czy foteliki samochodowe — wszystko idealnie imituje prawdziwe akcesoria dla dzieci. Zabawki Milly Mally będą dobrym wyborem, jeśli szukamy dobrej jakości wózeczków dla lalek, dostępnych zarówno w wersji spacerówek, jak i klasycznych głębokich wózków. Inną kategorią zabawek przydatnych w odgrywaniu ról będą wszelkie akcesoria do sprzątania domu. Mini szczotki i szufelki do zamiatania to świetny pomysł na wspólne porządki z mamą lub tatą oraz na stopniowe przyzwyczajanie dziecka do obowiązków domowych.

Dla tych dziewczynek, które uwielbiają stroić się i podbierać mamie ubrania, strzałem w dziesiątkę mogą okazać się wszelkiego rodzaju toaletki, które postawione w pokoju dziecięcym będą się ładnie prezentować. Innym przykładem idealnej zabawki dla dziewczynek 4 lata są głowy do czesania. Może to być zarówno zestaw z ciastoliną, jak i popiersie lalki z włosami. W takim zestawie dołączone są także różne akcesoria do włosów, jak kolorowe spinki i grzebyki — wszystko, czego potrzeba, by do woli eksperymentować z nowymi fryzurami. Do kompletu często jest możliwość dołączenia przebrania np. księżniczki lub innej ulubionej przez dziecko postaci.

Nauka gotowania w formie zabawy

Gdy dziecko przepada za odgrywaniem małej gospodyni, z pewnością będzie zachwycone drewnianą kuchnią, najlepiej wyposażoną w efekty dźwiękowe i świetlne, które jeszcze lepiej pozwalają się wczuć w odgrywaną rolę. Można także uzupełnić wyposażenie już posiadanej kuchni, czyli dokupić garnki, naczynia lub serwisy dla lalek. W ofertach niektórych marek znajdziemy metalowe modele idealnie imitujące naczynia dla dorosłych, tylko w miniaturowej wersji. Dobrą propozycją są także plastikowe lub drewniane produkty spożywcze. Ciekawą zabawką są warzywa, owoce lub torty wykonane z drewnianych elementów, łączone na rzep. Dzięki temu pozwalają się “kroić” drewnianym nożem.

Podobne wpisy